Detail štátu

Turecko Turecko - transparent

Ponúkame 335 ubytovacích kapacít za cenu 232,79 € - 3 684,30 €.

Destinácia:

Výsledky hľadania
Náš tip
Taksim Premium

Taksim Premium

Turecko » Istanbul

9 termínov / 1 Last minute / 0 First moment

Strava: RA Odlet: PRG Odjazd z: 0 miest

letecky LM

Náš tip
Avicenna

Avicenna

Turecko » Istanbul

9 termínov / 1 Last minute / 0 First moment

Strava: RA Odlet: PRG Odjazd z: 0 miest

letecky LM

Náš tip
Golden Royal

Golden Royal

Turecko » Istanbul

9 termínov / 1 Last minute / 0 First moment

Strava: RA Odlet: PRG Odjazd z: 0 miest

letecky LM

Náš tip
Doris Aytur

Doris Aytur

Turecko » Turecká riviéra » Alanya » Mahmutlar

2 termíny / 2 Last minute / 0 First moment

Strava: PL Odlet: BUD Odjazd z: 0 miest

letecky LM

Náš tip
Nergos Villa Gizem

Nergos Villa Gizem

Turecko » Turecká riviéra » Side

3 termíny / 3 Last minute / 0 First moment

Strava: RA, PL, PP Odlet: BUD Odjazd z: 0 miest

letecky LM

Náš tip
Occidental Pera Istanbul

Occidental Pera Istanbul

Turecko » Istanbul

9 termínov / 1 Last minute / 0 First moment

Strava: RA Odlet: PRG Odjazd z: 0 miest

letecky LM

Náš tip
Zentrum

Zentrum

Turecko » Istanbul

9 termínov / 1 Last minute / 0 First moment

Strava: RA Odlet: PRG Odjazd z: 0 miest

letecky LM

Náš tip
Alp Pasa

Alp Pasa

Turecko » Turecká riviéra » Antalya

769 termínov / 330 Last minute / 10 First moment

Strava: BS, RA, PL, PP Odlet: VIE Odjazd z: 0 miest

letecky LM FM

Náš tip
Titan Select

Titan Select

Turecko » Turecká riviéra » Alanya » Konakli

898 termínov / 120 Last minute / 20 First moment

Strava: PL, AI Odlet: VIE, BTS, BUD Odjazd z: 0 miest

letecky LM FM

Náš tip
Kleopatra Alaiye

Kleopatra Alaiye

Turecko » Turecká riviéra » Alanya » Kleopatra

684 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: PL, AI Odlet: VIE Odjazd z: 0 miest

letecky

Náš tip
Side Corolla

Side Corolla

Turecko » Turecká riviéra » Side

740 termínov / 164 Last minute / 151 First moment

Strava: AI Odlet: PRG, BRQ, OSR, PED, VIE Odjazd z: 0 miest

letecky LM FM

Náš tip
Limak Limra

Limak Limra

Turecko » Turecká riviéra » Kemer » Kiris

538 termínov / 112 Last minute / 45 First moment

Strava: AI, UAI Odlet: PRG, VIE Odjazd z: 0 miest

letecky LM FM


ďalšie ponuky >

Turecko – povesťami opradená krajina, kde sa tradície snúbia s modernými západnými vplyvmi. Môžete sa tešiť na skalnaté pobrežia s pôsobivými horskými scenériami a na niekoľko storočí staré mestá. Tajomný orient, krásne pláže, jedinečné antické pamiatky aj neopakovateľné zázraky prírody ako Pamukkale alebo Kappadoklia. Doprajte si orienálny luxus, aj preslávené kúpele hamman.

V Turecku sú optimálne teplotné podmienky pre vycestovanie od mája do konca septembra, v letných mesiacoch(jún až august) teploty dosahujú do 40 C. Vzhľadom na rozlohu krajiny sa podnebie v jednotlivých častiach výrazne líši. Zatiaľ čo vnútrozemské kontinentálne podnebie prináša horúce letá a veľmi chladné zimy, na stredomorskom pobreží panuje príjemné teplé subtropické počasie, ktoré spôsobuje, že letná turistická sezónna je veľmi dlhá.

Úradným jazykom je turečtina, dohovoríte sa však veľmi dobre po anglicky, nemecky, rusky. Mena je turecká líra, časový posun 1 hodina. Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Ankare Ataturk Bulvari 245, 06692 Ankara, tel. 0090 31 2467 50 75

Cestovné doklady- pri turistických cestách do Turecka nie je od držiteľov cestovných pasov SR požadované vstupné vízum. Pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov po návrate z dovolenky. Držitelia cestovných pasov iných štátov sú povinný zabezpečiť si potrebné doklady na cestu na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte. Ak cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov s rodičom iného mena, odporúčame mať so sebou kópiu rodného listu dieťaťa v angličtine. Ak cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov so starými rodičmi alebo inými osobami, odporúčame mať so sebou podpísané prehlásenie jedného z rodičov, že s danou osobou môže cestovať (súhlas rodiča s vycestovaním v angličtine s uvedeným telefónnym číslom). S platnosťou od 1. Januára 2013 musí byť každý občan, teda aj maloletí, držiteľom vlastného cestovného dokladu.

Letoviská

Kusadasi – živé prístavné mesto sa nachádza pri západnom pobreží Egejského mora v provincii Aydin asi 60 km  od mesta Izmir. Meno mesta je odvodené od malého opevneného ostrovčeka Guvercin Adami alebo „Holubí ostrov“ – spojeného s pevninou hrádzou už v osmanskej ére. Pretože bol ostrov vždy plný vtákov počas obdobia ich migrácie bol pomenovaný ako „Vtáčí ostrov“. Neskôr tak bolo nazývané samotné mesto – Kusadasi. Od tej doby sa vtáčiemu ostrovu začalo hovoriť Holubí. Malá pevnosť na ostrove, teraz domov rôznych kaviarní a diskoték, je najjužnejšie položenou citadelou zo všetkých podobných pevností stojacich na egejskom pobreží.

Mesto Kusadasi spájajú výkonné trajektové linky s gréckym ostrovom Samos a letovisko je obvyklým prístavom, kam priplávajú lode križujúce vody Egejského mora, ktorých je v prístavisku počas leta obrovské množstvo. Prírodné scenérie a ráz krajiny tejto oblasti sú rovnako krásne ako jej história. Spolu s modrými vodami, jasnou oblohou a historickými pamiatkami v neďalekom okolí je Kusadasi skvelým miestom pre strávenie nezabudnuteľnej dovolenky.

Ozdere – menšie letovisko je vzdialené 45 km od letiska v Izmire. V minulosti to bola malá rybárska dedinka, dnes tu nájdete moderné hotely, ktoré ponúkajú hosťom komfort, ktorý je vyžadovaný na strávenie pohodlnej a pokojnej dovolenky. Miestne pekné piesočnaté pláže majú pozvoľný vstup do mora, letovisko je teda vhodné aj pre rodiny s deťmi. Odporúčame navštíviť miestny trh, ktorý sa koná každý deň.

Turecká riviéra – je populárna predovšetkým vďaka dlhým úsekom piesočnatých a okruhliakových pláží medzi jednotlivými letoviskami a mimoriadne prepracovanej infraštruktúre turistického ruchu. Očaruje krásnou prírodou, antickými pamiatkami aj luxusnými hotelovými rezortmi so skvelými službami. Mierne podnebie a príjemná teplota morskom vody zaručujú radosť s kúpania od marca do novembra. K najšťastnejšie navštevovaným miestam Tureckej riviéry sú Kemer, Antalya, Belek, Side a Alanya. Žiadna iná krajina neponúka lepšie podmienky na rodinnú dovolenku ako Turecko.

Kemer – pôvodne malá rybárska dedinka, asi 45 km juhozápadne od Antalye na úbočiach mohutných hôr Taurus, sa stala moderným letoviskom a balneologickým centrom. V blízkom okolí sa nachádza ohromný prírodný Národný park Olympos, a pozdĺž hraníc s plážami a zátokách Goynuk, Camyuva, Beldibi a Tekirova rastú nové turistické strediská. Tvár tejto oblasti určuje prirodzené centrum Kemeru s jeho jachtovým prístavom, plážovou promenádou, obchodíkmi, barmi, reštauráciami a kaviarňami ale tiež zábavnými centrami, umeleckými galériami, butikmi a predajňami tradičných výrobkov, ako sú zlaté šperky alebo ručne tkané koberce. Miestne prevažne okruhliakové pláže priťahujú turistov čistou vodou a nádhernými prírodným prostredím. V rámci Kemeru budete mať možnosť – v závislosti od výberu hotela – stráviť dovolenku v rôznych letoviskách. Asi 9 km od Kemeru sa nachádza pokojné, rýchlo rozvíjajúce sa stredisko Goynuk s podmanivými pobrežnými scenériami. Tiahnuce sa piesočnaté pláže s okruhliakmi a vysoké pohorie týčiace sa v pozadí vytvárajú nezabudnuteľnú panorámu. Asi 10 minút jazdy od Kemeru sa nachádza malé mestečko Kiris s veľkým množstvom hotelov a dlhou nákupnou triedou. Ponúka zábavu v podobe mnohých reštaurácií, barov, obchodíkov a butikov. Letovisko Tekirova je vhodným východiskovým bodom pre návštevu starovekých miest Phaselis a Olympos. Nachádza sa tu len pár obchodíkov, pre širšiu možnosť zábavy odporúčame dopraviť sa do 17 km vzdialeného Kemeru. Ďalším letoviskom, vhodným pre pokojnú dovolenku, je rozvíjajúce sa Camyuva. Letovisko charakterizuje niekoľko obchodov, reštaurácií a pekná pláž s pomarančovníkmi a olivovými hájmi.

Antalya – Lara – metropola južného Turecka sa nachádza na okraji úrodnej prímorskej roviny Pamfýlie, ktorá je obklopená impozantnou hradbou pohoria Taurus. Miestne subtropické podnebie praje pestovaniu pomarančovníkov a citrónovníkov, rovnako ako aj dvojitej úrode väčšiny kultúrnych plodín. Historické  centrum mesta so zachovanými stredovekými hradbami okolo pôvodného prístavu je veľkým turistickým lákadlom, rovnako ako Kesik Minare, Hadriánova brána a celá štvrť orientálnych trhov – bazárov. Západne aj východne, na úpätí pohoria Taurus, sú pláže skôr pláže, pri ktorých sa rozrastajú nové turistické strediská. Zatiaľ čo na západe, na úpätí pohoria  Taurus, sú pláže skôr okruhliakové na východ od mesta sú široké piesočnaté pláže Lara, Belek, ktoré pokračujú až k Side. Celá oblasť je už dlho nielen centrom poľnohospodárskej výroby a tradičných remesiel, ale od polovice 70-tich rokov taktiež turistickou oblasťou, právom nazývanou Turecká riviéra.

Side – staroveká Pamphýlia, dnešné Side, sa rozprestiera na malom polostrove. Meno Side je anatolského pôvodu a znamená granátové jablko. Príjemné a obľúbené letovisko má slávnu históriu. Od nepamäti priťahoval miestny prírodný prístav pozornosť osadníkov, moreplavcov aj dobyvateľov. Mesto bolo významným prístavom východného Stredomoria a bohatlo predovšetkým z obchodu s otrokmi. Pozostatky antickej minulosti sú dodnes viditeľné. Pamiatky ako rímska hlavná ulica – cardo, divadlo, námestie – agora, kúpele a chrám boha Apollóna sú vmiešané do súčasného centra natoľko, že tu vznikla príjemná pešia zóna – obľúbený cieľ návštev a prechádzok. Letovisko má preto neopakovateľnú atmosféru a čaro. Obchodíky a kaviarničky v úzkych uličkách pritom lákajú miestnym koloritom a atmosférou Orientu. Nádherné pláže v okolí Side patria medzi to najlepšie čo môžete zo Stredomoria poznať. Kilometre jemného piesku a veľmi pozvoľný vstup do mora priťahujú do veľkých, výborne vybavených hotelových komplexov, aj do malých rodinných hotelov na okraji mestečka, rodiny s deťmi a turistov, ktorí vyhľadávajú krásne pláže a teplé more. V rámci Side budete mať možnosť v závislosti od výberu hotela stráviť dovolenku v rôznych letoviskách. Pre klientov, ktorí dávajú prednosť dovolenke strávenej v hotelovom komplexe, je ideálne letovisko Kizilagac. Jedná sa o úsek pobrežia, ktoré je asi 15 km od Side, nejde však o žiadne stredisko. Asi 4km od Side sa nachádza pokojná oblasť Sorgun, ktorá je charakteristická rozsiahlym borovicovým lesom.

Alanya – je najvýchodnejším z obľúbených tureckých letovísk. T týchto miestach sa pohorie Taurus približuje k morskému brehu a vytvára tak neopakovateľné pozadie miestnym plážam. V r. 44 p.n.l. daroval Antonius Alanyiu Kleopatre ako svadobný dar. Dodnes návštevníkov očarúva tzv. Kleopatrina pláž. Tejto pláži bola ako prvej v Turecku udelená „modrá vlajka“, ktorá označuje vynikajúce miesta vďaka ich údržbe, čistote a starostlivosti o návštevníkov. Nad plážou sa vypína skalnatý mys a na ňom je stredoveká pevnosť so zachovanými hradbami, merajúcimi viac ako 6 km, odkiaľ je úžasný výhľad na mesto, pláže a pohorie Taurus. Pokiaľ by sa Vám nechcelo ísť úplne hore, môžete vyjsť aspoň na tzv. Červenú vežu, ktorá kraľuje prístavu, ktorý bol v stredoveku domovským miestom seldžuckej flotily a taktiež častým cieľom stredomorských pirátov. Pod pevnosťou sa rozprestiera pôvodné centrum mesta, dnes stredisko večernej zábavy pre obyvateľov a návštevníkov letoviska. Krásne pláže sa však ťahajú celé kilometre na východ aj západ od mesta, kde vznikajú jednotné turistické centrá ako je Konakli alebo Mahmutlar.

Konakli je malé pôvabné letovisko nachádzajúce sa cca 18 km západne od centra Alanye, aj tu nájdete dlhé piesočnaté pláže, možnosti na nákupy aj zábavu. Do centra Alanye sa dá jednoducho dostať autobusom alebo taxíkom. Veľa hotelov vyššej kategórie má svoje vlastné hotelové minibusy. Mahmutlar je bližšie do centra Alanye (cca 10 km).

Asi 30 km od Alanye sa nachádza letovisko Okurcalar, kde sú hotely umiestnené v rozľahlých tropických záhradách, nenásilne začlenené do okolitej prírody. Letovisko charakterizujú krásne pláže a čisté more a jeho vhodné pre tých ktorí hľadajú pokoj. Približne 25 km od Alanye sa nachádza Avsallar tiahnucimi sa piesočnatými plážami, na ktorých možno prevádzať rôzne vodné športy. Centrum tejto priateľskej dedinky môže ponúknuť množstvo nákupných možností a barov.

Oblasť Incekum má skutočne výstižný názov /jemný piesok/. Nachádza sa tu až 10 km dlhá pláž pokrytá jemným pieskom. Pobrežie sa rozkladá pozdĺž zátoky, ktorá je mierne prerušená romantickými útesmi.